סיורים בירושלים - נורית בזל
לדף הבית
יצירת קשר קישורים מעניינים לוח סיורים תמונות סיורים אחרים סיורים ספרותיים אודות

ספריית בני ברית - בסיור ש"י עגנון - בעקבות "תמול שלשום" - סיורים וטיולים ספרותיים בירושלים, בהדרכת נורית בזל - מורת דרך.
ספריית בני ברית, סיור עגנון - טיול בעקבות "תמול שלשום" - סיורים ספרותיים


    לתמונות נוספות מסיורי עגנון

עגנון - טיול בעקבות "תמול שלשום"

בעקבות גיבורי "תמול שלשום" של ש"י עגנון נראה את שער יפו שהיה הנוף שראה יצחק קומר בהגיעו לראשונה לירושלים. נלך משם למשכנו באזור נחלת שבעה, לבית העם בשכונת זכרון משה ולבית בן יהודה ברחוב אתיופיה. נתוודע לכלב בלק ולמשפחתו, דרך רחוב יפו נגיע לבית ספר אליאנס, המקום בו זכה הכלב לקבל את שמו... ועוד מהרפתקאות השניים בירושלים.

שמואל יוסף עגנון, חתן פרס נובל, הסופר הגדול ביותר שהיה לישראל עד היום, גר במרכז ירושלים לפני שעבר לביתו בשכונת תלפיות – שכונת הגנים הראשונה. שם השכונה – תלפיות נבחר על ידי יוזם בניית השכונה יצחק לוי על פי הפסוק משיר השירים: "כמגדל דויד צוארך בנוי לתלפיות". תושביה היו פקידי בנק אפ"ק שקבלו הלוואות נוחות ואנשי ממשל. בבית שבנה עגנון מכספי הירושה של אשתו אסתרלין חי ארבעים שנות יצירה עם אשתו וילדיו אמונה וחמדת. על שכונת מגוריו סיפר בסיפוריו: "הסימן", "מאויב לאוהב" ואחרים, אותם נשמע בסיור. נכיר את תושביה של השכונה: משפחת בן יהודה, שאבי המשפחה – אליעזר לא זכה לעבור לגור בה, הפרופ' קלאוזנר – שכנו של עגנון, פריץ קורנברג, שמואל מלניק ואחרים.

 עוד על סיור עגנון - בעקבות "תהילה".
 עוד על סיור עגנון - על המרפסת "בנעלי בית".


חזרה לעמוד הקודם