סיורים בירושלים - נורית בזל
לדף הבית
יצירת קשר קישורים מעניינים לוח סיורים תמונות סיורים אחרים סיורים ספרותיים אודות

משכנות שאננים בטיול מימין משה לכותל. סיור של נוף ואוירה. בסיור: שכונות ימין משה ומשכנות שאננים, טחנת הרוח, טיילת הגגות ועוד. סיורים וטיולים בירושלים, בהדרכת נורית בזל - מדריכת טיולים
סיור מימין משה לכותל - משכנות שאננים - סיורים בירושלים   

 לתמונות נוספות מסיור מימין משה לכותל

מימין משה לכותל – תשעה קבין של יופי

יופי, נוף ואווירה בין משכנות שאננים לכותל. שירים, שירה וסיפורים ילמדו אותנו באופן חווייתי את סיפורן של השכונות הציוריות משכנות שאננים וימין משה. נשוטט בשכונות, נטייל בין הבתים היפים, נכיר את התושבים וננסה להבין מדוע השכונות נשארו כל-כך יפות גם אחרי שנים כה רבות ואחרי תחלופה של תושבים. נטייל דרך ג'ורת אל-ענב, הרובע היהודי וטיילת הגגות ונסיים באווירה המיוחדת של ירושלים בכותל המערבי.
טיול הפוך – במקום לצאת מהחומות כמו יהודי ירושלים במאה ה-19, נתחיל מחוץ לחומות ונשוב אל הרובע היהודי ולכותל המערבי. נצא ממשכנות שאננים היפה, השכונה הראשונה מחוץ לחומות שנבנתה ביזמת השר משה מונטפיורי בשנת 1860, לאחר שנצפה על הנוף הנשקף ממרפסת השכונה – גיא בן הינום, הר ציון וחומת ירושלים.
  עוד על טיילת החומות.
נראה את הכרכרה שבכמותה השתמש השר מונטפיורי ואת טחנת הרוח שאת מנועיה הביא השר מהעיר ראמסגייט בה גר, כדי לבנות טחנת רוח לרווחת תושביה היהודים של ירושלים שמזונם העיקרי באותה תקופה היה לחם. נטייל בימין משה, שכונה שנבנתה ב-1893 מכספי קרן משה ויהודית מונטפיורי, וחיו בה בהרמוניה רבה ספרדים ואשכנזים. נחלוף על פני ג'ורת אל ענב, שכונה קטנה עליה סיפר הסופר עגנון שאפילו גנבים לא הגיעו אליה בשל עוניים של תושביה. בשער ציון נספר על סולימאן הגדול שבנה את חומות העיר, ודרך הרובע היהודי נטפס לטיילת הגגות לתצפית מרהיבה ונסיים בסיפורי הכותל המערבי.

חזרה לעמוד הקודם