סיורים בירושלים - נורית בזל
לדף הבית
יצירת קשר קישורים מעניינים לוח סיורים תמונות סיורים אחרים סיורים ספרותיים אודות

סיור בנחלת שבעה - מיצג מטריות - סיורים וטיולים בירושלים. טיול בהדרכת נורית בזל.
סיור בנחלת שבעה - מיצג מטריות - סיורים וטיולים בירושלים


   לתמונות נוספות מהסיור בנחלת שבעה

סיור בשכונת נחלת שבעה

שכונת נחלת שבעה מפורסמת הן בשל ראשוניותה והן בשל היותה כיום מרכז תרבות ובילויים תוסס בלב ירושלים. נחלת שבעה הוקמה ב-1869 והייתה השכונה היהודית השלישית מחוץ לחומות העיר העתיקה, לאחר משכנות שאננים ומחנה ישראל. השכונה הוקמה על ידי שבעה מבני היישוב הישן שרצו להרחיב את ירושלים אל מחוץ לחומות, ומכאן בא לה גם שמה. בטיול בנחלת שבעה נספר על יזמיה הראשונים, בהם משפחות סלומון, ריבלין וסלנט ועל ההתפתחותה והשינויים שחלו בה עד ימינו. נבקר גם בחצר שמורה עם בור מים ובתי כנסת מימי תחילת השכונה ואף בבית הקפה "תמול שלשום" שנקרא על שם ספרו החשוב של הסופר ש"י עגנון, בית קפה מיוחד שמשלב חומר ורוח ומשקף את תהליך השיקום שעברה השכונה. עוד על סיור תמול שלשום.
בנחלת שבעה שכנו ביתו המיוחד של סוראמלו ו"מרתפי סוראמלו". סוראמלו היה אחד האנשים האהובים על יוסי בנאי, שאף העלה ערב שלם בשם: "שובו של הסוראמלו".  עוד על סיור יוסי בנאי.
לצד הסיפורים על ההיסטוריה של השכונה, בוניה ואתריה, נטייל במקומות שאף ירושלמים ותיקים אינם מכירים, נספר גם על סרטים רבים שהוסרטו בשכונה בשנים האחרונות, בהם הסרט "מישהו לרוץ איתו" - בעקבות תמר, שי, אסף ודינקה גיבורי ספרו של דוד גרוסמן. עוד על סיור מישהו לרוץ איתו של גרוסמן.


חזרה לעמוד הקודם