סיורים בירושלים - נורית בזל
לדף הבית
יצירת קשר קישורים מעניינים לוח סיורים תמונות סיורים אחרים סיורים ספרותיים אודות

רחוב עמק רפאים במושבה גרמנית, בסיור חזרה לעמק רפאים, טיול למושבה גרמנית. סיורים ספרותיים בירושלים, טיולים בירושלים. בהדרכת נורית בזל - מדריכת טיולים
רחוב עמק רפאים - מושבה גרמנית - סיורים ספרותיים בירושלים

    לתמונות נוספות מסיור חיים באר ויוצרים אחרים - בחזרה לעמק רפאים

חיים באר ויוצרים אחרים - בחזרה לעמק רפאים

בטיול ברחוב עמק רפאים במושבה הגרמנית נלך בעקבות ספרו של חיים באר "בחזרה מעמק רפאים" ובעקבות יוצרים אחרים שכתבו על הרחוב והשכונה. בסיור נראה את הבתים היפים ואת האתרים המעניינים בעמק רפאים וסביבתו במושבה הגרמנית, ונשמע מה כתבו עליהם הסופרים והמשוררים בהם: עגנון, עמיחי, עמוס עוז, אפלפלד, בתיה גור, דויד שחר ועוד רבים אחרים.

חזרה לעמוד הקודם

עמק רפאים הוא הרחוב הראשי של המושבה הגרמנית, שכונה שהוקמה ע"י הטמפלרים. עם השנים בנו בה את בתיהם גם ערבים שרצו באיכות חיים ועם קום המדינה שוכנו בה עולים חדשים. עם השנים שינתה השכונה את פניה והיום היא אזור מגורים יוקרתי ורחוב עמק רפאים הוא אזור בילוי תוסס ומבוקש.
עוד על סיור טמפלרים בירושלים - מושבה גרמנית.

חיים באר
בעל פרסי ספרות רבים בהם: פרס עגנון, פרס ראש-הממשלה ליצירה (פעמיים), פרס ביאליק ועוד. חיים באר נולד בירושלים ב-1945. בחלק מספריו שזורים פרטים אוטוביוגרפיים רבים הנותנים תמונה של ירושלים בימי ילדותו. בספרו "בחזרה מעמק רפאים" הוא כותב על ירושלים היום.
 עוד על סיור בעקבות הסופר חיים באר וספריו

יוצרים נוספים:
עגנון
שמואל יוסף עגנון, חתן פרס נובל, הסופר הגדול ביותר שהיה לישראל עד היום. עגנון נולד בשנת 1887 בבוצ'אץ' שבגליציה. את ביתו בנה בשכונת תלפיות בירושלים שם גר עד סוף ימיו.
 עוד על סיורי עגנון

עמוס עוז
חתן פרס ישראל בספרות, בעל פרסי ספרות רבים ויוקרתיים בעולם. נולד בשנת 1939 בירושלים, והיא זירת ההתרחשות של חלק מספריו החשובים.
  עוד על סיור עמוס עוז - אל מחוזות אהבה וחושך

עמיחי
חתן פרס ישראל לשירה ובעל פרסים רבים ויוקרתיים בארץ ובעולם. יהודה עמיחי נולד בשנת 1924 בוירצבורג שבגרמניה. גר בירושלים רוב חייו והיא אחד הנושאים המרכזיים בשירתו. עמיחי הוא המשורר הישראלי המתורגם ביותר בעולם.
 עוד על סיור בעקבות עמיחי, הסופר והמשורר

בתיה גור
נולדה ברמת גן, הגיעה לירושלים כדי ללמוד ספרות באוניברסיטה העברית וחיה בירושלים עד סוף ימיה. היא לימדה ספרות במסגרות שונות והייתה גם מבקרת ספרות. בתיה גור כתבה עשרה ספרים, מחציתם ספרי מתח שמרחשים בירושלים.
עוד על סיור בעקבות בתיה גור וספריה.

חזרה לעמוד הקודם